W 2017 r. Stowarzyszenie kontynuowało kampanię informacyjną społeczeństwo o problemach związanych z brakiem finansowania Muzeum Techniki i Przemysłu NOT i ważności w zaangażowaniu zainteresowanych do wsparcia w utrzymaniu placówki.

W tym celu Stowarzyszenie wykorzystując udostępnione przez NOT Informatyka Sp. z o. o. narzędzia internetowe przygotowało kolejne serie komunikatów, połączonych z deklaracją poparcia inicjatywy.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia sytuacja Muzeum Techniki została opisana w mediach w tym również na stronie FSNT-NOT www.enot.pl. Działania informacyjne dotyczące Muzeum Techniki realizowane były przez Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej w ciągu całego roku 2017 r. W ramach działalności bieżącej stowarzyszenia kontynuowano działania dla wszystkich stowarzyszeń naukowo-technicznych sfederowanych w FSNT-NOT, w celu pozyskania młodych działaczy. Podstawy systemowe opracowane w 2016 r. zostały wykorzystane przez NOT Informatyka Sp. z o. o. do aktualizacji platformy eNOT.pl. Stowarzyszenie kontynuowało działania w Portalu eNOT.pl mające na celu stworzenia pierwszego systemu przyjmowania członków oraz panelu obsługi członka, zdejmującego z biura Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej obowiązki wynikające z realizacji zapisów statutowych, dotyczące relacji członka ze Stowarzyszeniem. Zostały podjęte działania związane z opracowaniem narzędzi elektronicznych służących do obsługi stowarzyszenia, opracowano wymagania i specyfikację. Dalsze prace zostały zlecone spółce NOT Informatyka.

Rok 2017 był kontynuacją działania „Edukacja o polskiej przedsiębiorczości”. Stowarzyszenie, wzorem roku 2016 współpracowało z Zespołem Szkół nr 28 w Warszawie kontynuując zadanie edukacji polskiej młodzieży. W ramach współpracy nadal jest realizowana edukacja młodzieży uczącej się na kierunkach teleinformatyka z wykorzystaniem ekspertów posiadających doświadczenie we wdrożeniach produkcyjnych. Współpraca jest następstwem bardzo pozytywnie ocenionego pilotażowego projektu „Edukacja w polskiej przedsiębiorczości", w ramach którego odbyła się seria spotkań z młodzieżą mających na celu zmianę perspektywy myślenia w kontekście pochodzenia produktów i usług. W 2017 r. Stowarzyszenie podjęło także działania mające na celu opracowanie zakresu upoważnień i pełnomocnictw dla oddziałów SWTP.  

W połowie 2017 roku miały miejsce wybory nowych władz Stowarzyszenia.


SWTP wspiera rozwój kompetencji cyfrowych

INFORMACJA
26.01.2023
Poziom kompetencji cyfrowych w Polsce wciąż należy do najniższych wśród krajów UE mimo licznych działań podejmowanych przez m.in.: Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM), Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN), Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), a także gminy (https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/kompetencje-cyfrowe.html). Polska znalazła się dopiero na 24. miejscu spośród 27 krajów UE pod względem kapitału ludzkiego społeczeństwa cyfrowego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Modele biznesowe i innowacje w telekomunikacji

WYDARZENIE
25.11.2022
Wydarzenie miało na celu określenie trendów rozwoju technologii i zarządzania innowacjami. W panelu dotyczącym modeli biznesowych i innowacji w telekomunikacji udział ze strony SWTP wziął Prezes Kamil Wójcik. Wskazał na konieczność stosowania Celów Zrównoważonego Rozwoju w realizacji przyszłych inwestycji.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Oddział SWTP w Poznaniu

INFORMACJA
25.11.2022
21 listopada 2022 r. w siedzibie Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Poznaniu z inicjatywy sympatyków i członków Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej utworzony został Oddział SWTP w Poznaniu. Prezesem Oddziału został Adam Szymański, który podziękował za zaufanie, które w organizacji społecznej jest podstawową wartością.
CZYTAJ CAŁOŚĆ